Ali Metin Kazancı - Yönetim Kurulu Başkanı
Ali Metin Kazancı

Ali Metin Kazancı, iş hayatına 1950 yılında adım atmıştır. Kazancı Holding’in temellerini de yine bu dönemde atan Ali Metin Kazancı, Grup şirketlerini oluşturan girişimlerinin temeli olan Watt Elektrik Motor Fabrikası’nı 1968 yılında kurmuştur. Başarılı teşebbüsleriyle 1983 yılı itibarıyla enerji sektöründe çeşitli şirketler kuran Ali Metin Kazancı, 1994 yılında şirketleri holding yapısı altında toplamıştır. Ali Metin Kazancı, Kazancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevine devam etmektedir.

Cemil Kazancı - Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve CEO
Cemil Kazancı

Cemil Kazancı, çalışma hayatına aile şirketlerinde başlamıştır. İlk olarak jeneratör üretim ve satış alanında yöneticilik görevlerinde bulunan Kazancı, daha sonra Grubun enerji alanındaki faaliyetlerini büyütmek ve elektrik enerjisi üretmek amacıyla, 1997 yılında faaliyete geçen Aksa Enerji’nin kuruluşunda aktif rol almıştır. Aksa Enerji Yönetim Kurulu Başkanlığı ve CEO görevlerinin yanı sıra, Kazancı Holding’de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve CEO, Grup şirketlerinde ise Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Ömer Muzaffer Baktır - Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Ömer Muzaffer Baktır

1986 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Ömer Muzaffer Baktır, Pamukbank’ta başladığı kariyerine bankacılık sektöründe yönetici olarak devam etmiştir. Sırasıyla Halk Bankası’nda Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı, Cengiz Holding’de CFO ve Grubun Elektrik Dağıtım şirketlerinin İcra Kurulu Üyesi, Ziraat Bankası’nda Pazarlama ve Dönüşümden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmış ve aynı kurumun çeşitli yurt dışı şirketlerinde gözetim ve yönetim kurullarında görev almıştır. Ereğli Grup’ta Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmış olan Baktır, 2018 yılında Kazancı Holding Yönetim Kurulu Üyesi olarak göreve başlamış olup, 2019 yılı itibarıyla Aksa Enerji Yönetim Kurulu Üyesi olarak da görev yapmaktadır.

Tülay Kazancı - Yönetim Kurulu Üyesi
Tülay Kazancı

Kazancı Holding Yönetim Kurulu Üyesi olan Tülay Kazancı, aynı zamanda Aksa Havacılık A.Ş., Aksa Turizm İşletmeleri A.Ş. ve Aksa Aksen Enerji Ticareti A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak da görev yapmaktadır. 2010 yılı Nisan ayından bu yana Aksa Enerji Yönetim Kurulu Üyeliği görevini de yürütmektedir.

Barış Erdeniz - Yönetim Kurulu Üyesi
Barış Erdeniz

Barış Erdeniz, Doğuş Koleji’nin ardından Yeditepe Üniversitesi’nde Uluslararası Ticaret ve İşletme lisans eğitimini tamamlamıştır. 2012 yılında TÜRMAK Makina San. ve Tic. A.Ş.’de İş Geliştirme Müdürü olarak görev yapan Erdeniz, 2013 yılında Turuncu Pazarlama şirketini kurarak Genel Müdürlüğünü üstlenmiştir. 2014 yılında ise Yönetim Danışmanlığı alanında faaliyet gösteren Erdeniz Danışmanlık şirketini kuran Barış Erdeniz, yine aynı yıl, Yönetim Danışmanı olarak Kazancı Holding ailesine katılmıştır. 2014 yılından itibaren operasyonel verimlilik alanında birçok başarılı proje yürüterek Kazancı Holding’in hedeflerine katkı sağlayan Erdeniz, Ağustos 2017 tarihinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmıştır.