Özlem Yalçın

Özlem Yalçın, İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi Çevre Mühendisliği’nde lisans derecesini tamamlayarak, aynı üniversitede İşletme Mühendisliği (MSc) bölümünden yüksek lisans derecesi ile mezun olmuştur.
25 yılı aşkın süredir pazarlama ve kurumsal iletişim alanında Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen kurumlarında hızlı tüketim ürünleri, finans, enerji, inşaat, eğitim sektörlerinde ve holding bünyesinde yöneticilik yapmıştır.
2007-2014 yılları arasında Akbank’da Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı olarak görev yaparken Sabancı Üniversitesi’nde MBA programını tamamlamıştır. 2014-2015 yılları arasında OMV Petrol Ofisi’nde Kurumsal İletişim ve Sürdürülebilirlik Direktörü olarak görev alan Yalçın, 2015 yılında Çalık Holding bünyesinde Kurumsal İletişim Direktörü ve İcra Kurulu Üyesi olarak çalışmıştır. 2020 yılından bu yana Özyeğin Üniversitesi’nde Kurumsal İlişkiler ve Bütünleşik İletişim Direktörü olarak görev yapan Yalçın, Temmuz 2023 itibarıyla Kazancı Holding Kurumsal İletişim Direktörü olarak atanmıştır.